E-shop

Náplně do tiskáren

Váháte jestli vybrat originální nebo alternativní náplň pro Vaši tiskárnu? Odpověď není vždy jednoznačná, ale pokusíme se vysvětlit alespoň základní pojmy a rozdělení.

Názvosloví si můžete osvěžit v našem Slovníčku

Skoro u všech typů náplní, ať už pro inkoustové tiskárny (laicky cartridge), tak pro laserové tiskárny (laicky tonery), existují tři varianty:
- originální - tuto náplň vyrobil stejný výrobce jako tiskárnu a zaručujete tedy 100% kompatibilitu a kvalitu tisku. Nevýhodou je téměř vždy vysoká cena (často až 50% z ceny tiskárny). Hodí se zejména na tisk fotografií a na ostatní tisk kde je vyžadována maximální kvalita.
- kompatibil znamená, že kazeta nebyla vyrobena výrobcem tiskárny, ale je v ní plně funkční. Cena je většinou zhruba o polovinu nižší než u originálu. Kazeta byla vyrobena celá nová, proto zajišťuje většinou bezproblémový tisk. Zákazník ale musí počítat s rizikem, že se mohou výjmečně vyskytnout problémy s kvalitou tisku - v takovém případě solidní prodejci ihned vrací peníze nebo vymění za nový kus.
- renovovace znamená, že byla použita už vypotřebovaná (prázdná) kazeta a byl do ní doplněn inkoust nebo prášek (u laserové tiskárny). U renovovaných kazet je potřeba velice důkladně prověřovat kvalitu, protože je mnoho možností jak kazety renovovat - je velký rozdíl jestli se pouze dolije inkoust (dosype prášek) nebo jestli se kompletně vyčistí všechny součásti kazety. Proto u renovovaných kazet můžete narazit na veliké rozpětí cen - je to právě z toho důvodu, jak moc kvalitně je kazeta zrenovována. V našem obchodě prodáváme pouze kvalitně zrenovované cartridge, které náš dodavatel důsledně testuje.

Označení náplní do tiskáren v našem e-shopu:
Na rozdíl od jiných obchodů uvádíme u každé cartridge nebo toneru v našem obchodě jestli se jedná originál nebo jinou verzi. Popis je vždy v názvu zboží, zde jsou typy které u nás naleznete:
- orig. - originální náplň
- 100% NEW - kompatibilní náplň, tedy kompletně nový kus
- NEW OPC - znamená, že je kazeta zrenovována, ale byla osazena úplně novým optickým válcem (pouze u tonerů)
- alter. - renovace
- standard - renovace

Znáte typ Vaší tiskárny, ale nevíte kterou náplň koupit? U nás si ji můžete snadno vyhledat!

V případě veškerých dotazů nás prosím kontaktujte na 547 25 30 10 nebo na info@home-office.cz