E-shop

Jak vybrat tiskárnu

Před nákupem tiskárny je nejzásadnější si promyslet jestli potřebujete opradvu barevný tisk nebo Vám bude stačit černobílý. Obecně platí, že pouze černobílý tisk je mnohonásobně levnější. V tomto případě je tedy dobré volit černobílou laserovou tiskárnu.

Pozor, je mylná představa, že si koupíte barevnou tiskárnu s tím, že až Vám dojdou náplně, tak budete tisknout pouze černobíle. Toto u 90% nových tiskáren neplatí, jelikož tiskárna Vám nedovolí ani černobílý tisk pokud bude některá z barevných kazet prázdná.

V případě, že jste se rozhodli pro barevný tisk:
- potřebujete špičkovou kvalitu tisku? Bude nutné používat originální - dražší kazety, ale máte zajištěn velice kvalitní tisk.
- bude Vám stačit standardní kvalita tisku? (barevný text, loga, grafy,...) - tím pádem bude možné používat neoriginální náplně které jsou často až o 50% levnější oproti originálu. Ale pozor, ne do všech tiskáren fungují neorig. náplně! Tzn. je dobré se před nákupem tiskárny poradit o možnosti používání neorig. náplní.

V případě barevného tisku je možné používat laserovou nebo inkoustovou tiskárnu. Obecně platí že laserové tiskárny jsou pro častejší používání, inkoustové pro občasné. Důvod je ten, že inkoustové kazety mají menší kapacitu náplní a jsou cenově nevýhodné v porovnání s laserovými náplněmi.

Bude Vám stačít pouze černobílý tisk? Tím pádem máte vyhráno, protože v případě koupě tiskárny do které fungují neoriginální náplně (zejména HP, Brother, Canon) se můžete dostat na extrémně levnou cenu tisku.

Rada nad zlato je: více než na cenu tiskárny hleďte na možnosti a ceny náplní.
Tiskárnu v akci můžete sehnat i pod tisícovku, ale sada náplní do ní následně vyjde na 1.200,-

Další parametry pro výběr tiskárny: potřebujete scanner (=kopírování), Wi-FI? Potisk CD? Automatický oboustranný tisk? Možnost zapojení do počítačové sítě?

Není zde možné vypisovat různé druhy tiskáren, protože trh se (bohužel) mění téměr každý měsíc, proto nám můžete zaslat Vaš dotaz/poptávku na e.mail: hrdina@home-office.cz a my Vám doporučíme tiskárnu dle aktuální nabídky. Pokud už máte nějaký typ vybrán, velice rádi Vám sdělíme jaké jsou možnost náplní (jestli je možné používat neoriginály apod.)